Ukázkový dům OKAL v Plzni

Domy fungující jako ukázkové, vzorové či referenční, odhalují svoje konstrukční řešení, demonstrují architekturu, která je zdobí, ukazují příklady vnitřního zařízení i vybavení, dávají velmi názornou představu o velikostech a uspořádání dispozičních vazeb i o možném řešení vybavení jednotlivých místností. A co je zvlášť cenné, v těchto domech jsou k dispozici i odborníci poskytující odpovědi na všechny otázky k tématu. Návštěva jakéhokoli ukázkového domu, nemusí jít vůbec o typ domu, který sám hodlá stavět, bývá pro budoucí stavebníky velmi poučná a inspirující. Stavebník toho hodně vidí, a jak známo, osobní zážitek se zcela konkrétním domem je nad všechny jiné informace.

Současnou architekturu městské vily představuje ukázkový dům OKAL s typovým označením Exkluzive FZ 98–110. Zejména v Německu se setkává se značným zájmem stavebníků, v Plzni slouží jeho lehce modifikovaná podoba jako ukázkový dům společnosti DFH Haus CZ.

Ukázkový dům OKAL zájemci najdou na adrese Nepomucká 1232/215 v Plzni – Černicích, nedaleko nákupního centra Olympia. Otevřeno je ve všední dny od 11 do 18 hodin, v sobotu a v neděli pak od 10 do 16 hodin.

GPS souřadnice: 49°42’14.444″N, 13°25’11.111″E