TOP DOMY 2016

Soutěžní anketa TOP DOMY, spojená se speciálem časopisu DŮM&ZAHRADA – TOP DOMY 2016, zná své vítěze. Rozhodla o nich odborná porota a čtenáři.

Anketu TOP DOMY 2016 tradičně pořádal měsíčník DŮM&ZAHRADA, z desítek rodinných domů, které byly podrobně představeny ve speciálním vydání časopisu, vybrala porota v prvním kole dvacet čtyři favoritů ve třech velikostních kategoriích, z nich pak ve druhém kole zvolila nejlepší domy, které získaly titul TOP DŮM 2016 pro příslušnou velikostní kategorii.

Domy s podlahovou plochou do 100 m2 – Vítěz podle poroty

Typové označení: Miluška 18
Zastavěná plocha: 67,0 m2
Podlahová plocha: 96,0 m2
Dispoziční řešení: 4+kk
Dodavatel: Ekonomické stavby

Silnou stránkou tohoto domku je úroveň jeho vybavenosti, která i z nevelkého stavení dělá vysoce komfortní bydlení. Platí to prvořadě o dvou koupelnách v podkroví a rovněž dvou samostatných šatnách. Část přízemí objektu je věnována krytému vstupu do budovy, na zádveří pak navazuje první z šatních prostorů a samostatné WC. Většina plochy prvního nadzemního podlaží patří jediné nedělené místnosti, v níž najdeme kuchyňskou linku, jídelní kout, obytný prostor a také schodiště do podkroví. Pokoje pod střechou slouží jako klidová zóna. K rodičovské ložnici patří zázemí další šatny a samostatná koupelna, druhá velká koupelna navazuje na dvě ložnice dětí. Konstrukčně dům není složitý, drží podobu tradičního venkovského stavení se sedlovou střechou a architektura objektu stojí na zajímavém situování oken.


Domy s podlahovou plochou do 150 m2 – Vítěz podle čtenářů

Typové označení: Sherry
Zastavěná plocha: 148,8 m2
Podlahová plocha: 141,5 m2
Dispoziční řešení: 5+kk
Dodavatel: Hoffmann Chrudim

Dvoupodlažní dům s terasou poskytne pohodlné a komfortní bydlení čtyř až pětičlenné rodině. Pro společné chvíle je určen obývací prostor s jídelnou a kuchyní v přízemí domu. Nechybí tady spíž na ukládání potravin, koupelna s WC a bidetem, dále je zde umístěna pracovna. V patře je prostorná ložnice rodičů a dva dětské pokoje. Z těchto místností lze vystoupit na rozlehlou terasu, ze které je výhled do zahrady. Pokoje doplňuje koupelna s WC a prostorná šatna. Dům vyniká nadčasovým architektonickým ztvárněním, které se hodí do příměstských lokalit. Jednoduché tvary slibují perfektní dispoziční využití bez hluchých míst. Rodinný dům Sherry je stavěn konstrukčním systémem VELOX.


Domy s podlahovou plochou nad 150 m2 – Vítěz podle poroty

Typové označení: Devon
Zastavěná plocha: 140,2 m2
Podlahová plocha: 156,9 m2
Dispoziční řešení: 5+1
Dodavatel: G Servis CZ

Rodinný dům Devon je nevšední dům, který se hodí ideálně na rozlehlé pozemky, kde vynikne jeho moderní architektonické řešení. Je vhodný pro 4-5člennou rodinu a jeho zajímavostí je především propojený obývací prostor s jídelnou a kuchyňským koutem. Z jídelny je možné vyjít do menšího krytého patia, kde lze zřídit příjemně stíněné letní posezení. V účelné dispozici nechybí pracovna v přízemí, koupelna a samozřejmě hala se schodištěm do podkroví. Zde se nachází tři ložnice, z toho jedna s vlastní šatnou, koupelna a prakticky oddělené WC.


Luxusní bydlení – Vítěz podle poroty

Typové označení: Traianus
Zastavěná plocha: 256,3 m2
Podlahová plocha: 293,4 m2
Dispoziční řešení: 6+kk s garáží
Dodavatel: RD Rýmařov

Kvality nejlepších tradic stavebního stylu označovaného jako funkcionalismus jsou natolik silné, že tato architektura znovu a znovu láká nejen stavebníky rodinných domů, ale i projektanty. Ti se se svými vzory vyrovnávají velmi různě. Podání společnosti RD Rýmařov prostřednictvím právě domu Traianus však patří k tomu nejlepšímu, s čím se lze v současnosti v tomto segmentu setkat. Objekt vyniká stylovou čistotou a otevřeným půdorysem. Prim v rámci konstrukčních procesů samozřejmě hraje dřevo, které pokud jde o konečný výraz domu, vhodně doplňují rozlehlé prosklené plochy.


Dřevostavba – Vítěz podle poroty

Typové označení: Variant 134
Zastavěná plocha: 109,0 m2
Podlahová plocha: 157,0 m2
Dispoziční řešení: 5+1 s garáží
Dodavatel: A T R I U M

Zádveří domu se vstupem je orientováno na jižní stranu. Z něj se vstupuje do chodby s koupelnou a schodištěm, jež je spojnicí mezi přízemím a patrem domu. Za chodbou se otvírá prostorný obývací pokoj s kuchyňským koutem. V této části domu nalezneme ještě pracovnu a technickou místnost. Po schodišti lze vystoupat do patra domu, kde jsou umístěny tři prostorné ložnice a koupelna s WC.


Dále přinášíme přehlídku nejúspěšnějších staveb této ankety.
Najdeme zde domy, které ve svých kategoriích získaly titul Top dům.
2003 ; 2004 ; 2005 ; 2006 ; 2007 ; 2008 ; 2009 ;
2010 ; 2011 ; 2012 ; 2013 ; 2014 ; 2015 ; 2016 ; 2017