Kouzlo dobré adresy

Komplex Austerlitz bude brzy znamenat pověstnou dobrou adresu nejen ve Slavkově u Brna, ale také ve vazbě na moravskou metropoli. Dvě desítky kilometrů nejsou, v případných plánech o klidném bydlení bez úplně těsné vazby na zaměstnání, žádnou komplikací.

Výhody života v šestitisícovém Slavkově? Především místní kompletní občanská vybavenost, blízkost zachovalé přírody, silné sepjetí s historií této země a pestré možnosti sportovního i kulturního vyžití. Těsná návaznost na dálnici D1 akční rádius obyvatel Slavkova u Brna zvyšuje vlastě na oblast skoro celé Moravy.

Ale tohle všechno jsou sice skutečnosti velmi příjemné, ovšem víceméně očekávané a dosažitelné i v mnoha jiných místech. Co však z bytového komplexu Austerlitz dělá až záviděníhodnou výjimečnost, je komplexní kvalita pojetí a realizace celého projektu. Do detailu koncepčně propracované architektonické řešení a vysoký standard budoucího vybavení celé lokality. I jistota, že nastolená koncepce se také dočká skutečně bezchybné realizace.

STAVBY SNŮ
Stavební společnost Kaláb s.r.o. se loni na podzim stala už opakovaně nejlepší malou a střední firmou města Brno a má za sebou stavby tak různorodých objektů, že slogan, který užívá, nijak nenadsazuje. Zní: Postavíme, o čem sníte. A škála realizací, za nimiž stojí právě jmenovaná firma, to potvrzuje. Bytové a rodinné domy, firemní sídla, hotely, ale třeba i golfové hřiště, nebo letištní terminál, to všechno jsou reference, jakými se může vykázat jen málokdo. A bytový komplex Austerlitz, mezi takové perly patří už dnes. Potvrdila to první etapa výstavby, všech pět desítek bytů v bytových domech je beznadějně vyprodaných.

V architektonickém konceptu jsou kromě staveb pro bydlení řešeny i nová obslužná komunikace, sadové úpravy a důmyslný odvod dešťových vod. Lokalita je situována v jihozápadní části města, na osluněném rovinatém pozemku. V aktuální etapě se staví celkem 18 zděných řadových rodinných domů. Jejich promyšlené dispoziční řešení umožní vysoký komfort jejich užívání. S dispozičním řešením koresponduje doplnění adekvátních zařizovacích předmětů, které dotváří moderní atmosféru bydlení. Samozřejmostí je vyšší energetická úspornost těchto staveb.

Všechny řadové domy stavěné v rámci slavkovského komplexu Austerlitz mají užitnou plochu 131 m² a dispozičně jsou řešené jako 4+kk. Přilehlé pozemky jsou orientované jižně a mají 224 až 412 m². Každý dům má vlastní parkovací místo.

Šestnáct domů je zatím volných. Jejich ceny včetně DPH začínají na 3,890 mil. a končí na 4,100 mil. korun.