Typ formovaný možnostmi stavebníků

Galerie Top domů 2012 (13):
Nova 101

„Zatímco všechny ostatní domy zdejší přehlídky formovaly invence architektů, dům Nova 101 je formován možnostmi našich klientů,“ řekl při slavnostním vyhlášení ankety Top domy 2012 obchodní ředitel společnosti RD Rýmařov Jiří Pohloudek. V případě domu, který napříč všemi velikostními kategoriemi získal ocenění jako mimořádně dostupná stavba, šlo o charakteristiku velmi výstižnou.

Nova 101 je nejen mimořádně dostupným domem, ale také domem nejčastěji stavěným. Zhruba před třemi roky začala firma RD Rýmařov tento typ nabízet a před časem už počet realizací přesáhl tisícovku! Rovněž stav objednávek pro rok 2012 v Rýmařově zakládá důvod k setrvalé optimistické náladě.

Každý, kdo dnes dokáže dát dohromady poctivé peníze na stavbu rodinného domu, každý kdo na sebe vezme odpovědnost zadlužit se na dlouhá léta, zaslouží úctu. Ze všech stran na tyto borce útočí nabídky nejrůznějších dodavatelů ozdobené superlativy. Slova nejlepší a nejlevnější jsou v nich málem nejfrekventovanějšími pojmy, ale pravda obvykle vyznívá trochu jinak. Ukáže se například, že slibovaný milión je ve skutečnosti jen půlkou ceny a slibovaný dům je jen “půldomem”, s prostory i mírou pohodlí srovnatelnými s chatou. V tomto konfrontačním prostředí pak Nova 101 vyniká ještě markantněji!

Aktuálně nejprodávanější rodinný dům v ČR ve své popularitě nepochybně rovněž těží z dobré ceny. Základní cena standardního provedení vrchní stavby domu Nova 101 formou dodávky na klíč činí 2,198 mil. Kč, včetně DPH. Často bývá v této souvislosti slyšet dokonce označení cenová bomba! Ale předností, a tedy důvodů proč je nejprodávanější právě tento typ, nalézáme více. Například tu, že dům a ani doprovodná kampaň dodavatele vůbec nic nepředstírají. Asi by bylo ještě přitažlivější uvádět cenu bez DPH a montáže, jak ji také často zájemcům servíruje konkurence… Ale ten, kdo se pouští do stavby rodinného domu, obvykle umí počítat. Takže posléze dospěje k příjemnému závěru, který mu takřka podlomí kolena. Čtvereční metr podlahové plochy vychází v případě domu Nova 101 na zhruba 16 tisíc korun! Včetně daně, včetně základové desky, včetně montáže, včetně dopravy, včetně všeho ostatního. V Praze, přestože doba už developery velmi umravnila, se za trojnásobek uvedeného obnosu prodává čtvereční metr bytu na periferii.

Dejme ještě jednou slovo Jiřímu Pohloudkovi: „Všichni stavbaři chtějí projektovat a stavět díla, která se zapíší do historie a budou trvalým odkazem doby. Ale život se i v minulosti odehrával především v podhradí. Tam si lidé vždycky stavěli domy splňující především jejich ekonomické možnosti.“      

Další informace k tomuto domu v katalogu TOPDOMY.CZ